De eerste drie punten zijn een feit. Na nederlagen tegen Bentelo, Hulzense Boys, Schalkhaar en Juventa ’12 won ABS op eigen veld met 3-2 van tweedeklassedegradant Sportclub Lochem.
De bezoekers maakten voetballend een sterke indruk en hadden op basis van het wedstrijdbeeld wellicht meer verdiend. Maar na alle inzet en het doorzettingsvermogen van de afgelopen weken voelde deze overwinning voor ABS als een meer dan verdiende beloning. Uitgerekend de van een langdurige blessure teruggekeerde Thijs Hovenkamp maakte de winnende treffer.
ABS had het vanaf de aftrap lastig met het goed spelende Lochem. De bezoekers zetten de Bathmense opbouw onder druk en ABS slaagde er onvoldoende in om de vrije man te vinden. Balverlies gaf Lochem de gelegenheid om gevaarlijk te worden.
Toch liet ook ABS zich aanvallend zien. Maik Verhoef, die de schone taak had om de geblesseerde topscoorder Yannick Duteweert te vervangen, zorgde met zijn acties voor dreiging en dwong al vroeg een gele kaart af bij een tegenstander. Na een kwartier leverde het hoog vastzetten van een Lochemse doeltrap een hoekschop op. Die werd op maat bij Rob Treurniet gebracht, die de bal binnenkopte: 1-0.
Even later was ABS dicht bij een tweede treffer. Na een fraaie actie van Verhoef langs de zijlijn schoot Daan Anneveld net naast. Aan de andere kant bleef ook Lochem kansen creëren. Kerkdijk voorkwam met een goede redding een tegentreffer en stond later opnieuw op de juiste plek bij een kopbal van dichtbij.
Lochem kwam wel langszij. Na balverlies van ABS bij de middencirkel kregen de Bathmenaren op het middenveld onvoldoende grip op de bal. Via een steekpass werd de razendsnelle buitenspeler en aanvoerder Thomas Meurs weggestuurd. Hij was niet meer te achterhalen en rondde af achter Kerkdijk: 1-1. Meurs was met zijn snelheid en individuele kwaliteit een voortdurende dreiging en de grote uitblinker aan Lochemse zijde.
Voor ABS volgde kort voor rust nog een tegenvaller. Verhoef moest met een bovenbeenblessure naar de kant. De 16-jarige Tijl Wegstapel kwam voor hem binnen de lijnen.
Ook na rust bleef Lochem gevaarlijk. Met vlotte combinaties vonden de bezoekers regelmatig ruimte in de Bathmense verdediging. Kerkdijk hield zijn ploeg met meerdere reddingen in de wedstrijd en was ook attent toen een aanvaller na een diepe bal dreigde door te breken.
In de zeventigste minuut viel de 1-2 alsnog. Via de rechterkant bereikte Lochem de spits rond de rand van het strafschopgebied. Die wist de bal tussen twee verdedigers door geplaatst in de verre hoek te schuiven. ABS moest opnieuw in de achtervolging.
De ploeg liet het daar niet bij zitten. Direct na de tegentreffer kwam ABS al gevaarlijk voor het Lochemse doel, maar het schot van Stef Willemsen miste kracht. Met een aanvallender bezetting ging de thuisploeg vervolgens op zoek naar de gelijkmaker.
Die kwam er in de 79e minuut na een fraaie aanval. Vanuit een rustige opbouw verstuurde Rob Treurniet een diepe bal op Willemsen. Zijn voorzet bereikte de tweede paal, waar de meegeschoven Thom Treurniet de 2-2 binnenwerkte.
Lang kon ABS niet op adem komen. Vrijwel direct na de gelijkmaker kopte Lochem uit een vrije trap op de lat. Kerkdijk reageerde vervolgens uitstekend door de rebound te pakken.
Enkele minuten later ontplofte de vreugde aan Bathmense zijde. Harm Nikkels, eveneens net terug van blessureleed, onderschepte de bal, stoomde op en stuurde Thijs Hovenkamp weg. De teruggekeerde aanvaller kapte zijn eerste tegenstander uit, liet ook een tweede verdediger achter zich en schoot de 3-2 binnen. Een prachtige treffer en een bijzonder moment na zijn lange blessureperiode.
Daarmee was de wedstrijd allerminst gespeeld. Lochem bleef aandringen en Kerkdijk moest opnieuw redding brengen. Tegelijkertijd kreeg ABS kansen om de wedstrijd te beslissen. Na goed voorbereidend werk van Jurre Deuzeman en Willemsen schoot Hovenkamp in de handen van de keeper. Diep in blessuretijd stuitte ook de ingevallen Luca Beumer op de doelman, waarna de rebound een levensgrote kans voor Hovenkamp maar evenmin een treffer opleverde.
Het bleef daardoor spannend tot het laatste fluitsignaal. Ook Lochem kreeg in de slotminuten nog schietkansen, maar ABS hield stand. Toen de uitstekend leidende scheidsrechter, de heer Van de Sterre, affloot, konden de Bathmenaren eindelijk hun eerste competitieoverwinning vieren.
Een groot compliment aan de ploeg, die zich na vier nederlagen opnieuw volledig gaf en ditmaal wél werd beloond. Voetballend was Lochem bij vlagen de betere ploeg, maar ABS bleef geloven, knokken en zoeken naar zijn kansen. Na weken van hard werken staan er eindelijk punten op het bord.
Door de overwinning passeert ABS Voorwaarts op de ranglijst. Laat dat nu precies de tegenstander van komende zondag zijn. Dan wacht op bezoek bij Voorwaarts een rechtstreeks duel om de rode lantaarn. Met de eerste drie punten op zak kan ABS daar met vertrouwen naartoe.
Opstelling
Kerkdijk; van Vemde, R. Treurniet (C), T. Treurniet (90. L. Beumer), Nikkels; Wijnstok, Willemsen, Klijn Velderman, Lucas; Verhoef (40. Wegstapel, 61. Deuzeman), Anneveld (61. Hovenkamp).















