Go Ahead Eagles sloot het lange seizoen af met een nederlaag in Nijmegen. NEC was vooral voor rust veel sterker, maar zag Kowet na de pauze terugvechten waardoor het nog spannend werd in De Goffert. Uiteindelijk trok NEC de 2,1 overwinning over de streep, goed voor een historische derde plaats en voorronde Champions League voetbal.

Voor duel – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (35)

Al weken was Go Ahead Eagles eigenlijk uitgespeeld en dat was in de eerste helft ook zichtbaar in Nijmegen. NEC daarentegen speelde voor een historisch doel en vloog uit de startblokken. De ploeg van Dick Schreuder verraste en vermaakte dit seizoen met aanvallend voetbal en liet dat zondagmiddag opnieuw zien in De Goffert.

Tengstedt kans – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (36)

VLIEGENDE START VAN NEC

NEC begon fel, fanatiek en met enorm veel tempo. Dat was ook de ‘verdienste’ van de Deventerformatie, die zich liet overlopen en overal een stap te laat kwam. De thuisploeg creëerde direct kans op kans, te beginnen met Chery. Aan de andere kant kwam Kowet er nog wel een keer aardig uit, waardoor het binnen vijf minuten zomaar 0,1 had kunnen staan. Op een voorzet van Kramer kwam Tengstedt echter net tekort.

Daarna liet Go Ahead Eagles zich opnieuw gewillig onder druk zetten én houden. Ouahim en Chery misten nog het doel, maar Lebreton niet. Na twaalf minuten viel een corner precies goed voor de Fransman die vrijstaand de 1-0 binnenkopte.

Lebreton scoort voor NEC – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (38)

DE BUSSER HOUDT KOWET OVEREIND

De Eagles leken rijp voor de slacht, maar Jari de Busser hield zijn ploeg overeind. De doelman leek als enige niet van plan zomaar te capituleren. Chery ondervond dat nogmaals en ook Linssen kwam niet tot scoren.

Jari de Busser redding – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (42)

Nadat Onal eerst nog het zijnet trof, wist NEC even later opnieuw toe te slaan. Wederom was Lebreton de doelpuntenmaker, ditmaal na slordig balverlies in de opbouw bij een slap Go Ahead Eagles. Ouahim, Sano en Chery vergaten vervolgens de score verder uit te bouwen, waardoor een stevige afstraffing uitbleef.

BOZE WOORDEN IN DE KLEEDKAMER

Na rust bleek trainer Boel plots wel een antwoord te hebben op het spel van NEC. Jari de Busser gaf na afloop een opvallend inkijkje in de kleedkamer.

Giovanni van Zwan – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (51)

“Ik heb gezegd dat ik wel in de kleedkamer achter zou blijven als ze na rust ook zo zouden blijven spelen”, vertelde de Belgische sluitpost over zijn ploeggenoten.

Die boodschap leek aan te komen. Go Ahead Eagles speelde met meer lef en benutte beter de ruimtes die NEC liet vallen. Breum gleed eerst nog naast na goed werk van Edvardsen, die in de spits was gaan spelen nadat Sigurdarson in de kleedkamer was achtergebleven.

Assist Edvardsen- NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (3)

SPANNING TERUG IN DE GOFFERT

Tien minuten na thee viel de aansluitingstreffer alsnog. Na slim samenspel tussen Edvardsen en Tengstedt schoot de Deen zijn vierde treffer van het seizoen binnen: 2-1.

Met dat doelpunt sloeg de spanning zichtbaar toe bij NEC. De thuisploeg probeerde weer controle te pakken, maar dat ging lang niet meer zo eenvoudig als voor rust. De Busser redde opnieuw knap op inzetten van Chery, terwijl Lebreton met een spectaculaire omhaal de lat raakte.

Doelpunt Tengstedt – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (4)

In het laatste kwartier was het billenknijpen in Nijmegen. Vanaf de tribunes werd voortdurend gereageerd op de tussenstand in Eindhoven, waar PSV concurrent FC Twente ruim op achterstand zette. De winst was dus voor de Nijmeegse formatie voldoende voor de derde plek.

MARGARET LAAT ENORME KANS LIGGEN

Toch kwam die overwinning nog bijna in gevaar. Invaller Margaret stormde alleen op doelman Crettaz af en zag Edvardsen meelopen. Een eigen schot was waarschijnlijk beter geweest, want de breedtepass bleek te zacht waardoor Ogawa nog redding kon brengen voor NEC.

Kans Margaret – NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (12)

Aan de andere kant kreeg invaller Danilo zelfs nog de kans op de 3-1, maar hij schoof naast.

HISTORISCH FEEST IN NIJMEGEN

Na het laatste fluitsignaal ontplofte De Goffert. De opluchting was enorm, NEC eindigde als derde van Nederland en verzekerde zich daarmee van minimaal tien Europese wedstrijden, te beginnen in de voorronde van de Champions League. Het Nijmeegse sprookje kreeg daarmee een prachtig slot.

Feest bij NEC- NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (73)

Voor Go Ahead Eagles kwam er een einde aan een lang en intens seizoen. Na afloop blikte Melle Meulensteen nog één keer terug op het absolute hoogtepunt van deze voetbaljaargang.

“Die avond tegen Aston Villa in onze Adelaarshorst, met dat geweldige publiek, dat was onbeschrijfelijk mooi”, vertelde de middenvelder, die dit seizoen uitgroeide tot een belangrijke kracht in Deventer.

Einde seizoen- NEC vs. Go Ahead Eagles – foto – Henny Meyerink – 17052026 (20)

SAMENVATTING, INTERVIEWS EN FOTOGALERIJ

Onderstaand het interview met Melle Meulensteen, net als het gesprek met doelman Jari de Busser. Deze interviews kwamen tot stand via de samenwerking tussen Deventer Voetbal en streekzender Salland1. Daaronder volgt de samenvatting uit Salland Sport en aansluitend de fotogalerij van Henny Meyerink.

Na de interviews, onderstaand de samenvatting van #necgae

En tenslotte de fotogalerij van Henny Meyerink…

Vorig artikelSportkampen.com – Deventer Voetbal topscorer – week 19
Erik van Luttikhuizen
Erik is ruim 55 jaar geleden geboren in Deventer en is besmet geraakt met Go Ahead Eagles virus in het thuisduel in 1978 tegen FC Amsterdam. Momenteel is Erik Key Accountmanager bij een Nederlands bedrijf. Daarnaast vervult Erik vele vrijwilligerstaken, onder meer bij Salland1, FC RDC en natuurlijk bij Deventer Voetbal!