Wie vanmiddag op Sportpark Keizerslanden aanwezig was, kreeg een wedstrijd voorgeschoteld die niet snel vergeten zal worden. IJsselstreek en SV Haarle maakten er een waar spektakelstuk van. Na een 0-3 achterstand knokte IJsselstreek zich op sensationele wijze terug, kwam zelfs met 4-3 voor, keek vlak voor tijd opnieuw tegen een achterstand aan, maar sleepte in blessuretijd alsnog een punt uit het vuur: 5-5!

Trainer Zemir Mujic kreeg vooraf al de nodige tegenvallers te verwerken. Twee spelers waren niet fit en daar kwam vlak voor de wedstrijd nog bij dat Moreno Belt vanwege een spoedgeval plotseling weg moest. Er moest dus flink gepuzzeld worden. Gelukkig kan Mujic dat als de beste. Andy Roroa en Ali Özen mochten hierdoor vanaf de aftrap beginnen. Twee oude vedettes die lieten zien dat ze het kunstje nog altijd beheersen. Beiden speelden een uitstekende wedstrijd.

IJsselstreek begint veel te slap

De thuisploeg begon echter allesbehalve goed aan de wedstrijd. IJsselstreek oogde slap, creëerde nauwelijks iets en SV Haarle profiteerde daar dankbaar van. De bezoekers kwamen verdiend op 0-1. IJsselstreek was nog altijd niet wakker en in de 19e minuut viel ook de 0-2. Alsof dat nog niet genoeg was, kreeg Mujic rond de 30e minuut twee nieuwe tegenvallers te verwerken. DC Mekkings en Ramon Huisman moesten allebei noodgedwongen naar de kant. Dat de achterstand voor rust niet verder opliep, was voor een groot deel te danken aan Collin Molenaar. De doelman van IJsselstreek keepte uitstekend en hield zijn ploeg meerdere keren op de been.

Voor Mujic was het ondertussen duidelijk: er moest iets veranderen. De trainer zette de boel tactisch om en zette zijn spelers op scherp. Iedereen wist wat er in de tweede helft moest gebeuren.

Van 0-3 naar 3-3

Maar direct na rust ging het opnieuw mis. Een te korte terugspeelbal werd door de goede aanvaller van Haarle koelbloedig afgestraft: 0-3 in de 46e minuut. Op dat moment leek het een hele lange middag te gaan worden voor IJsselstreek. Normaal gesproken is zo’n wedstrijd gespeeld. Maar niet deze middag. Niet met dit IJsselstreek. In de 50e minuut nam Montana Maatman zijn ploeg op sleeptouw en maakte de 1-3. Ineens begon er iets te leven op Sportpark Keizerslanden. IJsselstreek kreeg steeds meer grip op de wedstrijd en vijf minuten later ging de bal op de stip. Alesio Troncia ging achter de bal staan en schoot de strafschop snoeihard in de kruising: 2-3!

IJsselstreek rook bloed.

Niet veel later kreeg de thuisploeg op zo’n twintig meter van het doel een vrije trap. Dat Daan Aalpoel een goede trap in zijn benen heeft, wisten we al. Maar deze was van een andere categorie. Aalpoel schoot de vrije trap werkelijk perfect binnen. 3-3! Sportpark Keizerslanden ontplofte. IJsselstreek was helemaal terug in de wedstrijd. Vooraf had de ploeg waarschijnlijk getekend voor een punt tegen deze kampioenskandidaat. Zeker gezien het wedstrijdbeeld en de eerdere 0-3 achterstand leek een gelijkspel op dat moment al een geweldige prestatie. Maar IJsselstreek wilde meer.

Matulessy laat Keizerslanden ontploffen

Ondertussen moest Mujic opnieuw wisselen en werd IJsselstreek 2 hofleverancier van het eerste elftal. Mannen, bedankt! En toen kwam de 71e minuut. Tom Matulessy stond op en maakte zijn eerste officiële doelpunt voor IJsselstreek. En hoe! Met een sensationele kopbal zette hij de thuisploeg op 4-3. Wat er daarna op Sportpark Keizerslanden gebeurde, laat zich nauwelijks beschrijven. Van 0-3 naar 4-3 in slechts 21 minuten tijd.

Een complete wederopstanding.

Toch was de wedstrijd nog lang niet gespeeld. SV Haarle beschikt over veel kwaliteit en bleef aandringen. Langs de lijn coachte en schreeuwde Mujic zijn ploeg naar voren, terwijl Molenaar met opnieuw een aantal goede reddingen zijn ploeg overeind hield. In de 86e minuut moest hij zich toch gewonnen geven. Haarle kreeg een vrije trap en schoot die schitterend binnen. Zelfs voor de uitstekend keepende Molenaar was er niets aan te doen: 4-4. Gezien het wedstrijdbeeld was die gelijkmaker niet onverdiend.

Maar twee minuten later volgde opnieuw een enorme klap voor IJsselstreek. Haarle sloeg weer toe en maakte in de 88e minuut de 4-5. Voor de tweede keer deze middag leek IJsselstreek gebroken. Na zo’n geweldige comeback alsnog met lege handen achterblijven… De teleurstelling was voelbaar. Het leek erop dat zelfs dat ene verdiende punt niet meer zou komen.

Aanvoerder Troncia zorgt voor waanzinnig slot

Maar deze ploeg weigerde op te geven. In de 91e minuut kreeg IJsselstreek nog één mogelijkheid. Opnieuw ging de bal op de stip. Aanvoerder Alesio Troncia nam zijn verantwoordelijkheid. Alle druk lag op zijn schouders, maar Troncia bleef ijzig kalm en schoot ook zijn tweede strafschop van de middag zakelijk binnen. 5-5! Voor de zoveelste keer deze middag ontplofte Sportpark Keizerslanden. Na een 0-3 achterstand terugkomen tot 4-3, vervolgens in de slotfase weer met 4-5 achterstaan en dan in blessuretijd alsnog de 5-5 maken.

Wat een wedstrijd. Wat een karakter. Wat een teamprestatie!

IJsselstreek liet zien dat deze ploeg nooit opgeeft. Met veel personele problemen, noodgedwongen wissels en spelers van het tweede elftal die moesten bijspringen, werd er als één team gevochten voor iedere meter. Een groot compliment voor de hele ploeg én voor de technische staf. Na deze krankzinnige voetbalmiddag gaat de blik alweer vooruit. Volgende week wacht de volgende opgave: SC Wesepe – IJsselstreek

Na een middag als deze weten we in ieder geval één ding zeker:

IJsselstreek geeft nooit op.

ViaClubcorrespondent VV IJsselstreek
Vorig artikelVoorbeschouwing amateurvoetbal – 3 & 4 oktober