Sc. Overwetering – Hulzense Boys: de derde competitiewedstrijd van dit nieuwe seizoen. Onze mannen zijn de competitie uitstekend begonnen met twee overwinningen. Hulzense Boys daarentegen verloor één wedstrijd, maar boekte vorige week een ruime overwinning op ABS.
Op voorhand valt er dus nog geen zinnig woord te zeggen over de verwachte krachtsverhoudingen. Het aftasten is van korte duur, want al in de tweede minuut verschijnt Jamie alleen voor de keeper na een mooie pass van Maik. De keeper pareert zijn inzet… jammer. Een paar minuten later loopt Nick goed door op de keeper en blokt de bal, die met een boog op de paal belandt! Wat een pech, maar de ‘toon’ is gezet.
Wat vooral opvalt, is het goede spel dat onze mannen laten zien. Geconcentreerd en met nauwkeurigheid wordt er gecombineerd. Veel beweging zonder bal en men durft elkaar ook in te spelen. Hulzense Boys vind ik wat afwachtend en minder ‘aanwezig’. SCO is in de beginfase de betere ploeg.
Dan de achtste minuut. Tom krijgt van dichtbij een bal tegen zijn hand geschoten en de scheidsrechter is resoluut: penalty! De strafschopnemer faalt niet: 0-1. Een domper.
Toch gaat SCO niet bij de pakken neerzitten. Het initiatief wordt gepakt en met zeer behoorlijk voetbal wordt Hulzense Boys naar achteren gedwongen. Hulzense Boys houdt het speelveld klein en hanteert veelvuldig de lange bal. Op zich slim, want onze mannen staan ‘hoog’ en er ligt behoorlijk wat ruimte achter onze verdedigers.
Tot aan de dertigste minuut creëren we drie zeer behoorlijke mogelijkheden. Maar vooralsnog worden onze mannen niet beloond. Ik kom ook tot de conclusie dat de 0-1 geen recht doet aan de onderlinge verhoudingen.
Hulzense Boys krijgt in de 33ste minuut zijn eerste kans. De bal raakt de paal. Hier hebben we geluk.
Na weer een zeer behoorlijke kans van Jamie krijgen onze mannen een hoekschop. De bal komt bij Wesse, die zich dit buitenkansje niet laat ontnemen: 1-1.
Het is een attractieve wedstrijd. Het spel golft heen en weer.
Dan de 45ste minuut. Met een mooie steekpass zet Dennis Nick alleen voor de keeper. Hij rondt koelbloedig af: 2-1 en rust.
Het wedstrijdbeeld verandert in het begin van de tweede helft niet. In de 52ste minuut krijgt Jamie de bal en speelt zijn tegenstander eenvoudig uit. Hij geeft de bal over de grond voor. Wesse komt bij de eerste paal en stapt heel bewust over de bal heen, waardoor het voor de inkomende Thijs prijsschieten is: 3-1. Schitterende aanval. Echt genieten voor het publiek.
Ook Hulzense Boys krijgt in de 62ste minuut een mogelijkheid. De bal gaat net naast.
Dan volgt in de 65ste minuut een vervelende botsing tussen Paul en een aanvaller van Hulzense Boys. Ondanks het gejoel vanaf de bank van Hulzense Boys beoordeelt de prima leidende scheidsrechter ook dit moment goed. Het was gewoon een zeer vervelende botsing tussen twee spelers.
De blessurebehandelingen van beide spelers duren uiteindelijk zo’n tien minuten. De aanvaller van Hulzense Boys moet geblesseerd het veld verlaten. Hopelijk valt de schade mee.
In de 75ste minuut wordt de wedstrijd hervat. Hulzense Boys probeert te forceren, maar dit leidt eigenlijk niet tot kansen. Onze mannen verdedigen de voorsprong. Het tempo van de wedstrijd ligt hoog, maar het spelniveau is vanaf dat moment wel een beetje minder.
Onze mannen spelen het slim. Ze weten dat het belangrijk is om de voorsprong te verdedigen in plaats van aan te vallen. Ze zakken dus rustig in en maken het speelveld in verdedigend opzicht, klein. Met als gevolg dat Hulzense Boys veel hoge ballen voor de goal brengt om kansen te creëren.
Wat mij ook opvalt, is de inbreng van alle gedane wissels. Jonge mannen die probleemloos invallen en qua niveau goed aanhaken. Het team wordt er niet minder op. Hoe mooi is dat?
In de 100ste minuut scoort Hulzense Boys toch nog de 3-2. Maar de wedstrijd is gespeeld.
De scheidsrechter fluit direct na dit doelpunt af. Sportclub Overwetering wint ook zijn derde wedstrijd! En aan deze overwinning is niks ‘gestolen’. Gezien het vertoonde spel van het eerste uur was dit een dik verdiende overwinning.













