Het was zaterdagmiddag 25 april goed vertoeven op sportpark Colmschate-Zuid. Een heerlijk zonnetje straalde over het park en de bloesem van de bomen vond zijn weg door een zacht lentebriesje.
Met een volle tribune en veel mensen rondom het veld kon de wedstrijd van Helios tegen opponent Berghuizen beginnen.
Vanaf het eerste fluitsignaal zette Helios meteen druk op de tegenstander.
Helios kreeg in de 8e minuut vier hoekschoppen achter elkaar en was dicht bij de openingstreffer. Een inzet van Fabian Put kon ternauwernood door een verdediger van Berghuizen van de doellijn worden gehaald.
In de 13e minuut was daar toch de openingstreffer. Bij een aanval van Berghuizen onderschepte Sem Brunsveld de bal en met een mooie pass op Sem Thomassen kon laatstgenoemde een voorzet geven, waarbij Djuan Wennink de bal al dan niet bedoeld bij Bastiaan Lieftink kreeg. Bij de tweede poging zorgde Bastiaan voor de openingstreffer: 1-0.
Het duurde tot vlak voor rust voordat Helios de score kon vergroten.
Bij een doeltrap van de gasten zette Helios zoveel druk dat Berghuizen al snel de bal verloor. Sander Krijns liet de bal aan Dennis Hettinga en Dennis verlegde de bal van zijn rechtervoet naar zijn linker en zorgde met een mooi geplaatst schot voor de 2-0.
Nadat zowel de 22 spelers als de toeschouwers hadden genoten van koffie, thee of iets anders, kon worden aangevangen met de tweede helft.
Helios mocht aftrappen en zo begon men aan de laatste 45 minuten.
Al vrij snel kon er weer gejuicht worden. Bij een hoekschop in de 49e minuut, genomen door Djuan Wennink, kopte Sem Thomassen raak en zorgde voor nog meer blijdschap bij de thuisclub: 3-0.
Fabian Put zorgde bijna voor de 4-0; bij een hoekschop kwam zijn kopbal echter tegen de paal.
Werd Berghuizen dan geen enkele keer gevaarlijk? Jawel, in de 68e minuut kregen de gasten een vrije trap een paar meter buiten het strafschopgebied. De inzet werd door keeper Lars Kleine Hegman echter knap naar de zijkant gestompt.
In de 72e minuut werden Bastiaan Lieftink en Sander Krijns gewisseld en kwamen Yarmo van ’t Hof en Wes Wennink binnen de lijnen.
Even later kwam Marek Rothe in het veld en mocht Sem Brunsveld van zijn rust genieten in de dug-out.
Dat je maar weinig kansen nodig hebt, bewees Nino van Gelder. Amper een minuut in het veld, in plaats van Dennis Hettinga, en nog geen bal aangeraakt, zorgde Nino voor de 4-0 en tevens de eindstand.
Drie belangrijke punten zijn weer binnengehengeld. Omdat naaste concurrent PH Almelo later in de middag verloor van BWO, kan Helios in de eerstvolgende wedstrijd bij winst kampioen worden.
Zaterdag 9 mei moet Helios naar Avanti Wilskracht in Enschede. Bij winst kan Helios zich kampioen noemen.
U bent van harte uitgenodigd om onze jongens toe te juichen!













