Het was zaterdagmiddag dringen geblazen op het parkeerterrein van Koninklijke Auping in Deventer, want velen wilden een zitplaatsje bemachtigen in de 2 geparkeerde touringcars.
Nadat de selectie van Helios en de supporters plaats hadden genomen, kon de reis aanvangen naar Enschede. Avanti Wilskracht was de tegenstander en bij winst was Helios verzekerd van het kampioenschap in de derde klasse M.
Om ca. 13:30 uur draaiden beide bussen de parkeerplaats op van voetbalclub Avanti. Supporters liepen richting de kantine om een versnapering tot zich te nemen en de spelers van Helios zochten de kleedkamer op.
Iets tegen half drie kwamen beide teams het veld opgelopen. Dit werd begeleid met een mooie blauwe vuurwerkshow.
Dat het een kampioenswedstrijd betrof kon men meteen vanaf de aftrap zien. Er zat spanning op de beentjes van de Heliosspelers. Er werd veel van links naar rechts gespeeld. Pas in minuut 30 van de eerste helft was daar de bevrijdende treffer voor Helios. Na een pass van Djuan Wennink kon de nestor van het team Sander Krijns de bal via zijn knie achter de keeper van de thuisclub krijgen: 0-1!
In de tweede helft kregen beide teams nog een aantal mogelijkheden om het scoreverloop te veranderen. Nadat de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd floot, vlogen de spelers en staf elkaar in de armen van blijdschap.
Het kampioenschap was een feit. Zowel op de terugreis in de bus als in de kantine van Helios werd er nog lang gefeest.
Volgende week zaterdag speelt de kersverse kampioen een thuiswedstrijd. Dan is Juliana ‘32 uit Hengelo de tegenstander. Tot dan!













