ABS heeft zaterdagmiddag tijdens het Bathmense kermisweekend met 5-0 verloren bij Hulzense Boys. Een slechte openingsfase legde de basis voor de nederlaag. Ondanks de vroege tegenslagen bleef de ploeg strijden en voetballen.
ABS mist al langere tijd de geblesseerden Thijs Hovenkamp, Rens Kolkman, Harm Nikkels, Jaap Prinsen en Niels Meijer, waarvan het grootste gedeelte normaliter tot de basiskandidaten behoort. Tegen Hulzense Boys ontbrak daarnaast Jesse Wijnstok vanwege ziekte. Jonge spelers als Wessel van Vemde, Duuk Weerheijm, Dirk Scholten, Luca Beumer, Tijl Wegstapel en Bram Denneboom krijgen mede daardoor al enkele weken de kans zich in de ploeg te laten zien en dit doen ze niet onverdienstelijk.
Hulzense Boys, dat de competitie begon met een 4-1 nederlaag bij WVV’34 uit Hengevelde, sloeg razendsnel toe. Al na twintig seconden (!) stuurde aanvoerder Jay Hessing rechtsbuiten Pascal Knoef weg, die koeltjes afrondde langs keeper Mathijs Kerkdijk. Na vier minuten maakte Knoef ook de 2-0, ditmaal met een boogbal vanaf de rand van het strafschopgebied.
Na opnieuw een levensgrote kans voor de thuisploeg kwam ABS wat beter in zijn spel. De Bathmenaren combineerden bij vlagen aardig en deelden enkele speldenprikjes uit. Bij die aanvallen liep het tot aan het strafschopgebied redelijk, maar de eindpass was te vaak slordig om echt gevaarlijk te worden. Hulzense Boys bleef ondertussen gevaarlijk, waardoor het voor de defensie en Kerkdijk soms kunst- en vliegwerk was. In de 34e minuut leek Yannick Duteweert met een goed schot vanaf ‘randje 16’ de aansluitingstreffer te maken, maar zijn doelpunt werd op aangeven van de assistent-scheidsrechter afgekeurd. Een discutabele beslissing, waardoor de ruststand 2-0 bleef.
Na rust kwam ABS meer in de wedstrijd. Rond het uur kregen Bram Denneboom en Daan Anneveld mogelijkheden op de aansluitingstreffer, maar beide keren stond de doelman in de weg. In de 64e minuut viel vervolgens de genadeklap. Slordig uitverdedigen door het centrum bood Hessing een buitenkansje, dat hij benutte voor de 3-0.
Daarna golfde de wedstrijd in lager tempo op en neer en kregen beide ploegen nog wat mogelijkheden. In blessuretijd liep Hulzense Boys uit naar 4-0 en 5-0. De overwinning van de thuisploeg was dik verdiend, al maakten die laatste twee treffers de eindstand extra pijnlijk.
ABS zal beter voor de dag moeten komen, vooral bij de start van de wedstrijd en in het voorkomen van onnodige fouten. Ook zal de ploeg zorgvuldiger moeten zijn in balbezit en de laatste pass om goede aanvallen vaker om te zetten in echte kansen. Tegelijk verdient de ploeg waardering voor de manier waarop zij na de tegenslagen bleef strijden en probeerde te voetballen. Die instelling en de gecreΓ«erde mogelijkheden bieden aanknopingspunten om op voort te bouwen.
Zondag wacht thuis SV Schalkhaar, een goed voetballende ploeg met veel kwaliteit. Schalkhaar won zondag van mede-promovendus vv Holten en speelde eerder gelijk tegen Voorwaarts Twello. Bij de bezoekers is er een leuk weerzien met succesvol oud-ABS-trainer Hans van der Hoop die tegenwoordig als assistent fungeert van hoofdtrainer Menno Brummelman. Een pittige uitdaging en een nieuwe kans voor ABS om een stap vooruit te zetten.
π’π½πππ²πΉπΉπΆπ»π΄ πππ¦
Kerkdijk, Weerheijm (64. Beumer), R. Treurniet (C), T. Treurniet, W. van Vemde; Scholten (54. Wegstapel), Klijn Velderman, Willemsen, Denneboom (78. Lucas); Duteweert, Anneveld.











