De laatste thuiswedstrijd van het seizoen 2025/2026 was een wedstrijd waarbij er voor beide teams weinig tot niks meer op het spel stond. Een wedstrijd om des keizersbaard dus of het moest gaan om de positie op de ranglijst, wat uiteindelijk de financiële bijdrage bepaald uit de televisiegelden. Koploper PSV liet echter zien dat ze niet voor niks de onbetwiste nummer 1 van Nederland zijn, van een echte wedstrijd was (helaas) geen enkel moment sprake. De 1-4 eindstand was uiteindelijk een duidelijke uitslag gezien het spelbeeld van de wedstrijd.
Nadat de spelers van PSV met een erehaag werden verwelkomd in de Adelaarshorst en onze supporterscoördinator Jan-Willem Klink met een geweldig spandoek werd geëerd vanwege zijn 25-jarig jubileum, kon de wedstrijd starten. Het was aftasten zoals zo vaak in het begin van een wedstrijd.
Heel het stadion veerde op nadat Til kermend van nde pijn achterbleef in de 16 meter na een aanvaring met Joris Kramer. Scheidsrechter Van den Kerkhof wuifde het weg, maar werd toch door VAR Oostrom naar het beruchte scherm vermaand. Van den Kerkhof bleef bij zijn beslissing en gaf geen strafschop voor PSV, waarbij Perisic de bal al had klaargelegd. Het bleek uitstel van executie.
Niet nadat Edvardsen de 1e mogelijkheid voor Kowet om zeep hielp. Na goed doorgaan op de laatste linie van PSV, kon de schaduwspits het net niet vinden. Even later was het wel PSV wat op voorsprong kwam. De sluwe, slimme en topfitte Perisic stuurde een voorzet van Sildillia perfect na de verste hoek net buiten bereik van De Busser, 0-1 19e minuut.
Kowet zocht naar de gelijkmaker, maar wist zelden in de buurt te komen van het vijandelijke doel. Sterker nog, de landskampioen domineerde. Men bleef in balbezit, ving elke 2e bal op en omsingelde als het ware de vijandelijke zestien van de tegenstander.
Kowet probeerde het wel, maar vaak strandde het in goede bedoelingen. Totdat ineens Breum wel doordrong in de vijandelijke 16 meter en terloops ten val werd gebracht. Geen enkele twijfel bij de scheidsrechter zodat de bal op de 11-meter verdween. Topscorer Suray wist wel raad met dit buitenkansje. De Belg stuurde de doelman de verkeerde hoek in en schoot de mannen van Boel op een 1-1 stand. Het publiek vond het allemaal schitterend en ging er weer goed voor zitten (of staan).
PSV was niet echt onder de indruk en ging door op de ingeslagen weg. Rustig rondspelen en wachten op een mogelijkheid om toe te slaan. De Busser wist de voorsprong voor de kampioen echter nog te voorkomen. Na een duel met Pepi kwam de doelman als winnaar uit de strijd.
Echter op slag van rust was het dezelfde Pepi die een werkelijk schitterende voorzet van Dest (Amerikaans 1-2tje) tot doelpunt promoveerde. Een kleine deceptie voor alles wat roodgeel is.
Go Ahead Eagles in 2e helft machteloos
Het publiek ging er eens goed voor zitten de 2e helft. Kan Kowet de dreun van vlak voor rust te boven komen? Boel wisselde de tegenvallende Sampsted voor James, zodat we weer eens met 4 linkspoten in de defensie stonden.
Het moest echter voor het doel van Kovar gebeuren, maar Kowet kwam niet of amper voor het doel van de Tsjechische sluitpost van PSV. Sterker nog, het was aan De Busser te danken dat PSV niet veel verder uitliep na een onoverbrugbare achterstand.
Nadat Bajraktarevic tot 2 keer toe had verzuimd te scoren, was het wederom Perisic die de wedstrijd in het slot schoot. De veteraan passeerde heel eenvoudig Adelgaard en zijn schot in de korte hoek was zelfs De Busser te machtig, 1-3. Wedstrijd over en uit.
Kowet wilde wel, maar kwam domweg niet in de gelegenheid om er nog een wedstrijd van te maken: dit PSV was te goed.
Uiteindelijk bepaalde Wanner de eindstand op 1-4. De Oostenrijker mocht vrijstaand vanaf 16 meter aanleggen.
Boel plaatste nog wat wissels, gaf spelers publiekswissels. Want iedereen weet dat enkele spelers hun laatste schreden als speler van Kowet gezet hebben op de schitterende grasmat van de Adelaarshorst.
Het publiek ging na afloop staan en bedankte spelers en staf voor het afgelopen seizoen. Een werkelijk uniek seizoen. Wedstrijden in Europa, complete volksverhuizingen. Mooie overwinningen, denk alleen maar eens aan Villa thuis….. en zo kan ik nog wel even doorgaan.
Ook de (helaas) vele herdenkingen blijven me bij. Hierbij zie je dat Kowet veel meer is dan een voetbalclub.
Na afloop werd er alvast afscheid genomen van spelers en staf die zeker vertrekken. Voor enkelen een emotioneel moment.
Nu rest er nog 1 wedstrijd. Volgende week nog uit naar NEC Nijmegen en dan kan seizoen 2025/2026 in de boeken. Een bijzonder en uniek seizoen wat voor velen in het geheugen gegrift zal blijven.
Hieronder een mooie reeks foto’s van Henny Meyerink:












