Helios ging afgelopen zaterdag op bezoek in Vriezenveen. Daar was DOS’37 de gastheer en tegenstander. Het “echte’’ gras lag er schitterend bij. Mooi groen en zo op het oog ook strak gemaaid.
DOS was gebrand op een goed resultaat, want de eerste twee competitiewedstrijden gingen gepaard met vijf verliespunten. Wilde het niet verder achterop raken, moest er vandaag gewonnen worden. Voor de club uit Deventer scheen de zon wat warmer. Vier punten uit twee wedstrijden was een prima resultaat.
Klokslag 14:30 uur kwamen beide teams het veld op lopen. Nadat DOS de toss had gewonnen, kon er worden begonnen met de wedstrijd.
DOS begon voortvarend, de thuisclub kreeg kort achter elkaar drie hoekschoppen te nemen, maar dit leverde niets op.
Waar DOS drie hoekschoppen had gehad, kreeg Helios in de 7e minuut de eerste grote kans en was het meteen raak. Achterin bij Helios werd er rustig rondgespeeld, kijkend naar een opening. Via Roy Smeitink en aanvoerder Fabian Put kwam de bal bij Sem Brunsveld, die de bal in een keer doorspeelde op Samuel Grijpma. Nadat Samuel de bal weer terugkreeg van een DOS-verdediger, kopte Samuel de bal naar de vrijlopende Sem Thomassen. Deze rende met de bal richting de achterlijn en met een voorzet kon Sem op zijn beurt Djuan Wennink bereiken die, zeer zeldzaam, met een snoekduik de bal achter de keeper van DOS kopte: 0-1!
De bal werd door beide teams veelvuldig van links naar rechts gespeeld zonder dat hierdoor kansen ontstonden. Zo kroop de wedstrijd naar de 24e minuut. In deze minuut dreigde een DOS-verdediger de bal te verliezen aan Bastiaan Lieftink. Maar met een harde tackle, volgens velen onreglementair, kon de verdediger dit voorkomen.
Met een mooie omhaal in minuut 32 probeerde een DOS-aanvaller de keeper van Helios, Lars Klein Hegeman, te verrassen. Gelukkig bleef het hierbij.
Helios mocht niet veel later nog een vrije trap nemen omdat Bastiaan naar de grond werd gewerkt. Dit leverde een DOS-speler een gele kaart op. Helaas voor Helios leverde deze vrije trap niets op.
DOS kreeg amper een minuut later een grote kans om op gelijke hoogte te komen, maar gelukkig was keeper Lars Klein Hegeman alert en kon dit voorkomen.
Aan de andere kant was het Sem Thomassen die de voorsprong had kunnen vergroten. Met een mooi geplaatst schot raakte Sem helaas de paal.
Na 45 minuten floot de scheidsrechter voor het einde van de eerste helft.
Helios kwam ongewijzigd uit de kleedkamer. Met een sterk spelende Marek Rothe, Jorren Roudijk, Roy Smetink en Fabian Put, was er ook eigenlijk geen vuiltje aan de lucht. Maar schijn kan bedriegen, de 11 van Helios waren met z’n allen even niet bij de les toen DOS in de 49eminuut vanaf de rechterkant met een aanval bezig was en de bal vervolgens voor het doel van Helios werd gebracht. Een oplettende DOS-speler was wel alert en kon de bal zomaar in het doel koppen en zorgde voor een gelijke stand in de wedstrijd (1-1).
Helios was gewaarschuwd en moest toch echt scherp blijven om niet meer tegengoals te incasseren. Dat de ploeg uit Deventer wakker was geschud, bleek wel een aantal minuten later. Bij een doeltrap van DOS, maakte de keeper van de thuisploeg een inschattingsfout met grote gevolgen. Bastiaan Lieftink was op dat moment het scherpst van allemaal. Hij zag dat de keeper niet oplette en kon de bal, op het moment dat de keeper deze in het spel wilde brengen, blokken en zo kon het gebeuren dat de bal over de doellijn rolde en kwam Helios weer op voorsprong.
Zowel DOS als Helios kregen vervolgens een aantal kleine kansjes, zonder voor al te veel gevaar te zorgen.
In de 64e minuut van de wedstrijd werden Sander Krijns en Bastiaan Lieftink gewisseld, voor hen in de plaats kwamen Glenn Kobussen en Dennis Hettinga binnen de lijnen.
Was het DOS wat in de eerste helft meerdere hoekschoppen kreeg, nu ging de beurt naar Helios. Onder de streep leverde dit echter weinig op. Er werd te weinig gevarieerd in de uitvoering hiervan.
Dat ook de scheidsrechter last kan hebben van onoplettendheid bleek wel in de 76e minuut van de wedstrijd. Bij een Helios-aanval over de linkerkant werd de bal voorgebracht. Vervolgens speelde een verdediger van DOS de bal terug op de keeper. Wat voor iedereen duidelijk zichtbaar was, namelijk dat de keeper van DOS de bal duidelijk tegenhield met zijn rechterhand, bleek voor de scheidsrechter geen aanleiding om een vrije trap toe te kennen aan Helios.
In minuut 77 werd een moegestreden Samuel Grijpma gewisseld en kwam voor hem in de plaats Wess Wennink.
In het laatste kwartier van de wedstrijd was het alles of niets voor DOS. Hierdoor ontstond er ruimte achterin bij de thuisploeg en kreeg Helios een paar grote kansen om te wedstrijd voortijdig te beslissen. Zo kreeg Dennis Hettinga de bal net niet goed mee aan z’n voet om voor de beslissing te zorgen. Ook Sem Thomassen kreeg in minuut 82 een hele grote kans om voor de 1-3 te zorgen. Maar amper een minuut later was daar toch de bevrijdende treffer voor Helios.
Op aangeven van Dennis Hettinga kon Sem Thomassen alleen op de keeper aflopen. Hierbij passeerde Sem de keeper en schoot vervolgens de bal over de doellijn en zorgde voor de 1-3.
In de slotfase van de wedstrijd werd Sem Thomassen nog gewisseld en kwam Jarmo van ’t Hof in het veld. In de paar minuten die restte kreeg Jarmo nog bijna de kans om de voorsprong te vergoten, maar het bleef bij de 1-3.
Niet veel later floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd.
Een verdiende overwinning en drie punten mochten worden meegenomen naar Deventer.
Deze week is Fabian Put de speler in de spotlight:
1. Jullie winnen met 1-3 en achterin stond het als een huis. Waar ben je als aanvoerder het meest tevreden over?
Dat we vandaag en net als de afgelopen wedstrijden als één team de punten pakken en grote delen van de wedstrijden de controle hebben. We creëren kansen en geven weinig weg!
2. Wat ging er vandaag heel erg goed en waar moeten jullie als team nog hard aan werken?
Uit spelen bij DOS’37 (vorig jaar nog 1e klasse) op gras tegen een fysieke ploeg, hebben wij los van onze speelwijze als team erg goed geduelleerd en veel duels gewonnen, dat ging erg goed.
Wat beter kan is dat we soms nog wat rustiger/nauwkeuriger kunnen zijn in de passing, zodat we nog langer de bal in de ploeg kunnen houden om nog meer kansen te kunnen creëren.
3. Volgende week spelen jullie thuis tegen RSC, wat moeten jullie laten zien om opnieuw de 3 punten binnen te slepen?
Lekker op deze voet verder gaan! Ik denk dat elke tegenstander in de 2e klasse het moeilijk kan hebben tegen ons als wij dit wekelijks op de mat kunnen brengen. Vanuit onze speelwijze hard werken als team, dan gaan wij hopelijk zaterdag ook de eerste 3 punten thuis pakken.
4. Wie bezorgt jou als verdediger op de training de meeste hoofdpijn en waarom?
Djuan, dat heeft als reden dat we om alles vaak een wedstrijdje doen op de training. Als de één dan verliest (dat is vaak Djuan) dan krijgt de ander het ook te horen haha, maar daarmee prikkel je elkaar natuurlijk wel op een leuke/fanatieke manier.
5. Wie verdient er naast jou ook een groot compliment en waarom?
Het team! We doen het met zijn allen en hebben iedereen keihard nodig om punten te pakken! We hebben een goede start gemaakt in de competitie, maar alleen als team kun je succes hebben!
Volgende week is er dan toch een thuiswedstrijd na zoveel weken. Dan is RSC uit Rossum de tegenstander. Tot dan!
Via de website van Jeroen Tempert zijn meer foto’s te bekijken.













