Zaterdagmiddag speelde Go Ahead Eagles, na twintig dagen droogstaan, eindelijk weer een competitiewedstrijd. Die pauze heeft de ploeg echter duidelijk geen goed gedaan. Een slordig Kowet stond maar liefst drie tegentreffers toe en haalde slechts één punt uit het treffen met Sparta Rotterdam.

De Eagles begonnen met veel balbezit, zoals trainer Oosting vooraf ook had bevolen. Het tempo lag echter dermate laag dat de Rotterdammers niet in de problemen kwamen.

SPARTA STRAFT SLORDIGHEDEN AF

Sterker nog, de strategie van trainer Rogier Meijer pakte uitstekend uit. Met de lopende middenvelders Verschuren en Hatenboer kwamen de gasten tot de gevaarlijkste momenten. De lange spits Milan Zonneveld rondde halverwege de eerste helft een van de vele gevaarlijke uitvallen van de Spartanen keurig tegendraads af. Een tegentreffer die het uitverkochte stadion eigenlijk welde voelde aankomen.

KOWET KOMT NAUWELIJKS AAN VOETBALLEN TOE

Van Cruijsen drong nog gevaarlijk door voordat Suray de eerste kans voor GA Eagles creëerde. In de 36ste minuut dwong de Belg doelman Brouwer tot zijn eerste redding. Aansluitend vuurde de zwak spelende Linthorst, met een goede volley, net over de kruising maar de voorsprong voor de gasten kwam niet echt in gevaar.

HAUG HOUDT DE EAGLES IN DE WEDSTRIJD

Sterker nog, één van de gevaarlijke tegenstoten had bijna tot een verdubbeling van de voorsprong geleid. Gelukkig bleef doelman Haug rustig in de situatie waarin hij één op één kwam te staan met de doorgebroken Toornstra. Zo bleef de ploeg van Oosting nog in de wedstrijd, maar dat er iets moest gebeuren halverwege was wel duidelijk.

SURAY BRENGT DE VONK OVER

Toegegeven, de oefenmeester van de Deventerploeg slaagt er dit seizoen vaker in om na rust een heel andere ploeg te laten zien. Zo ook zaterdagmiddag. Met meer tempo kwamen er plots kansen. Al snel werd een kopbal van Sigurdarson door doelman Brouwer net over de kruising getikt.

Op de slimme vrije trap in de 50ste minuut had diezelfde Brouwer echter geen goed antwoord. Suray overbrugde slim enkele meters en schoot het speeltuig door een woud van benen. De doelman werd verrast door de stuiterbal, die de snelle gelijkmaker opleverde.

ZONNEVELD HELPT KOWET EEN HANDJE

Ondanks alles bleven de Eagles grossieren in fouten en leden ze onnodig veel balverlies. Toch volgde vlot de voorsprong. De uitstekend ingevallen Baeten trok vanaf links hard voor, waarna Zonneveld zijn tweede treffer van de middag maakte, zij het aan de verkeerde kant. De ongelukkige Sparta-spits gleed de bal achter zijn eigen doelman.

Het publiek pakte de vibe goed op, maar de slordige thuisploeg lette even niet op. Vrijwel direct was de voorsprong alweer verdwenen: Martes knikte de gelijkmaker binnen. Binnen een kwartier waren er drie treffers gevallen, goed voor de amusementswaarde. Want vermakelijk was het zeker geworden, maar dan vooral voor de neutrale toeschouwer. De Deventerformatie kon haar wil maar niet echt opleggen aan de tegenstander.

TENGSTEDT ZET KOWET OPNIEUW OP VOORSPRONG

Toch was daar opnieuw de voorsprong. Topschutter Tengstedt schoot de 3-2 beheerst maar hard binnen, zijn zesde treffer alweer in dit prille seizoen. Toch voelde je dat de wedstrijd nog niet beslist was. Het spel golfde op en neer en door de vele fouten kon het werkelijk alle kanten op.

TERHO STRAFT FOUTEN KEIHARD AF

Dat bleek ook wel. Nadat Babadi een grote kans naast had geprikt, stond invaller Terho precies op de juiste plek om fouten in de Deventer-defensie keihard af te straffen: Wéér een gelijkmaker, ditmaal de 3-3.

BROUWER VOORKOMT DE DEVENTERSE WINST

Het publiek joeg de thuisploeg enorm op. Met name Baeten zorgde met zijn gedrevenheid en snelheid voor veel gevaar vanaf links. Doelman Brouwer ranselde tweemaal gevaarlijke inzetten van diezlefde Beld uit ‘zijn hok’ en Kostić mikte vlak voor tijd net te hoog. Daardoor kreeg het knotsgekke foutenfestival uiteindelijk geen winnaar.

MEULENSTEEN: TELEURSTELLEND

“Teleurstellend”, vond middenvelder Meulensteen na afloop. “We speelden niet goed en incasseren onnodig drie tegengoals in eigen huis.”

Thibo Baeten was best tevreden over zijn invalbeurt, maar betreurde ook zijn betrokkenheid bij de laatste twee tegentreffers: “Na diverse fouten moet ik die bal natuurlijk wegwerken…”

OP NAAR DE IJSSELDERBY

Met Tengstedt bovenaan de topscorerslijst van de Eagles reist Go Ahead Eagles volgende week af naar Zwolle, waar de beladen IJsselderby op het programma staat. Dan moet blijken of de ploeg van Oosting de reeks gelijke spelen eindelijk kan doorbreken.

Vorig artikelVoorbeschouwing amateurvoetbal – 10 & 11 oktober
Erik van Luttikhuizen
Erik is ruim 55 jaar geleden geboren in Deventer en is besmet geraakt met 'Go Ahead Eagles virus' in het thuisduel in 1978 tegen FC Amsterdam. Momenteel is Erik Key Accountmanager bij een Nederlands bedrijf. Daarnaast vervult Erik vele vrijwilligerstaken, onder meer bij de Deventer lokale omroep Koekstad FM, streekzender Salland1, FC RDC en natuurlijk bij Deventer Voetbal!