In een natte en kolkende Adelaarshorst kreeg Go Ahead Eagles donderdagavond een harde leerschool van het gelouterde VfB Stuttgart. De Duitsers gaven een demonstratie van volwassen voetbal en effectiviteit, wat resulteerde in een pijnlijke 0-4 nederlaag voor de Deventer ploeg.
Een verrassing bleef uit in Deventer. Het gelouterde Stuttgart bracht een les in volwassen voetbal ten tonele en liet geen moment twijfel over de krachtsverhoudingen. “Voor een stunt moet alles meezitten,” zei trainer Boel na afloop realistisch.

Geen illusie
En dat zat het bepaald niet. De Duitsers hadden het strijdplan van Boel goed ontleed en zetten vanaf de aftrap hoog druk op de verrassende vijfmansdefensie van Kowet. Al vroeg piepte en kraakte die opbouw, met Salah Rahmouni als zwakke schakel. De jonge middenvelder ging tweemaal in de fout, en die tweede keer – na twintig minuten – werd genadeloos afgestraft: 0-1.

Tactisch overklast
Wat volgde was een fase van jongens tegen mannen. Stuttgart was tactisch beter, speelde kort op de bal, won alle duels en gunde Go Ahead Eagles nauwelijks balbezit. De Deventer ploeg kwam er simpelweg niet uit. De gewijzigde strategie werkte niet, en zelfs aanvoerder Deijl leverde, met een mislukte voorzet, de 0-2 in via de daaropvolgende tegenstoot.

Kortstondige opleving
Na rust keerde de sfeer even terug toen invaller Sivertsen lef en creativiteit bracht. De Noor zorgde met zijn aanvallende impulsen voor gevaar, maar echte kansen bleven uit. “Als je wil stunten, moet alles meezitten,” zei Boel, en dat zat het niet.
De verwarring rond de wissel van Breum hielp ook niet. De Deen stond klaar om de geblesseerde Dirksen te vervangen, maar gaf op het laatste moment aan niet fit te zijn. Die onduidelijkheid leidde tot irritatie binnen het team en op de tribunes.

Duel op slot
Stuttgart profiteerde optimaal van de tijdelijke man-meer-situatie en gooide het duel met de 0-3 in het slot. Wat volgde was een rommelige fase vol irritatie, waarin de jonge Zweedse scheidsrechter het overzicht verloor en met gele kaarten strooide. In de slotfase prikte de Duitse formatie er nog één bij: 0-4. Een harde uitslag, maar ook een realistische afspiegeling van de krachtsverhoudingen.

Onrust buiten de lijnen
Na afloop ging het niet alleen over de wedstrijd. Stuttgart-directeur Alexander Wehrle uitte felle kritiek op de ontvangst van zijn supporters. “Onze fans kregen stokslagen bij aankomst in Deventer; zo ga je niet met mensen om,” zei hij verontwaardigd. De UEFA en politie onderzoeken wat er precies is gebeurd.

Lessen voor de toekomst
Ondanks de nederlaag blijft er zelfreflectie. “Zij hadden vaak de betere oplossingen en wonnen de meeste duels,” verklaarde spits Milan Smit. “Duels aangaan heb je zelf in de hand; dat moeten we vanaf nu vanaf de eerste minuut doen.” Ook doelman Jari de Busser nam verantwoordelijkheid: “Ik reken het mezelf aan, ik speelde Yassir in. Negenennegentig van de honderd keer raakt hij hem goed, maar het idee van opbouwen blijft wél goed.” Middenvelder Calvin Twigt was kort en eerlijk: “We kregen geen grip, ze waren gewoon een maatje te groot.”

🎙️ Luister hieronder naar het interview dat Salland Sport had met spits Milan Smit.
📸 Fotoreportage: Henny Meyerink



































