Go Ahead Eagles verloor zaterdagavond met 1-0 bij NAC Breda. Na een matte eerste helft zonder kansen ging het kort na rust mis: de Fin Talvitie kapte eenvoudig Adelgaard uit en schoot fraai raak. De Deventer ploeg bleef vervolgens inspiratieloos voetballen en kwam nauwelijks tot uitgespeelde mogelijkheden.
“Vooral in de eerste helft speelden we in een veel te laag tempo en organisatorisch stond het niet goed bij ons. Daar maakten zij dankbaar gebruik van”, concludeerde Mats Deijl na afloop.
Deksel op de neus
“Die snelle 1-0 hielp natuurlijk ook niet, dan weet je dat het een lastige avond wordt. We wilden wel vooruit voetballen, maar het ging allemaal te traag waardoor we nauwelijks tot kansen kwamen. Vandaag kregen we de deksel op de neus, NAC heeft terecht gewonnen,” aldus aanvoerder Mats Deijl.
Vuurwerk en rook, maar weinig vlam in het spel
De aftrap in Breda ging gepaard met vuurwerk en rookwolken, maar dat bleek het meest vurige moment van de avond. Trainer Boel koos verrassend voor Sivertsen op rechts in plaats van Margeret, terwijl James niet honderd procent fit bleek en Adelgaard opnieuw in de basis stond.
Mat en voorspelbaar
Na vijf minuten was de eerste kans voor NAC. Een aanval over links eindigde met een kopbal van Van Hooydonk, die door doelman De Busser vakkundig over de lat werd geduwd. Daarna gebeurde er weinig.
Na een half uur stond het verdedigend prima bij Go Ahead Eagles, maar aan de bal was het pover. De passing was ondermaats, het tempo laag en er viel geen enkele lijn in het spel te ontdekken. Alles oogde voorspelbaar, alsof de ploeg zonder plan het veld op was gestuurd. De 0-0 halverwege was daardoor logisch.
Weijenberg voor Sivertsen – armoede zichtbaar
Direct na rust werd Sivertsen vervangen door Weijenberg, een wissel die het schrijnende gebrek aan aanvallende opties nog maar eens onderstreepte. De armoede van het transferbeleid van deze voetbaljaargang werd daarmee wel onderstreept.
Higler in de weg, Talvitie trefzeker
Kort na de thee ging het mis. Scheidsrechter Higler liep hinderlijk in de weg bij een opbouwende actie van Twigt, die daardoor balverlies leed. De leidsman wuifde vervolgens een hoofdblessure bij de Eagles weg, waarna Talvitie de bal naast de zestien aannam, Adelgaard kinderlijk eenvoudig uitkapte en fraai de 1-0 binnenschoot.
Ondanks die achterstand bleef Go Ahead Eagles opvallend passief. Het team grossierde in foutieve passes en straalde geen enkel idee uit. NAC kreeg precies wat het wilde: een vechtwedstrijd zonder tempo.
Wissels zonder effect
Halverwege de tweede helft mocht Linthorst weer opdraven, terwijl Stokkers als stormram ingebracht werd. Even later volgde alsnog Margeret voor Twigt – een wissel die eerder logisch was geweest, maar nu weinig zoden aan de dijk zette.
De Deventer ploeg bleef zonder plan voetballen en oogde steeds chaotischer.
Laat offensief zonder overtuiging
Pas in de 75e minuut kreeg Go Ahead Eagles een echte kans. Margeret vond Smit, die uit een moeilijke hoek nog een schot wist te lossen, maar Van Gassel stond paraat. In het slotoffensief toonde invaller Baeten zich nog het gevaarlijkst met enkele dreigende acties vanaf rechts, maar tot een serieuze mogelijkheid leidde het niet.
Verlies van zichzelf
Een nederlaag die niet had gehoeven, maar vooral eentje die tekenend is. Go Ahead Eagles verloor niet alleen van NAC, maar vooral van zichzelf. Geen moment zat het in de wedstrijd, geen lijn was zichtbaar in het spel.
De ploeg die vorig jaar nog Nederland verraste, lijkt zoekend naar herkenbaarheid. En ja, er zijn blessures — maar dat verklaart niet het gebrek aan plan, lef en samenhang. Melvin Boel reageerder ietwat geërgerd: “Vond het een slechte wedstrijd waar wij goed aan meegedaan hebben. Wij missen het vertrouwen door niet meer op te bouwen.” De coach verweet wijn ploeg verder dat het geloof ontbrak: “Dan maak je geen doelpunt.”












