Daar waar onze rood-gele columnisten zich opmaken voor een nieuw seizoen Go Ahead Eagles, zijn de spelers en nieuwe technische staf alweer begonnen. Ook is er nog teruggeblikt op het afgelopen seizoen. Tijdens dat vorige seizoen vroegen wij lezers om een column te schrijven indien je geinteresseerd was om voor ons columnist te worden. Vier van deze inzenders hebben wij uitgenodigd om het nieuwe seizoen af en toe een gastcolumn te schrijven. En laat Wim Groot Koerkamp nou één van die vier zijn én laat hij nou net een gastcolumn ingezonden hebben!

Lees hieronder de bijdrage van gastcolumnist Wim Groot Koerkamp;

Nederlandse trainers hebben stront in hun ogen

Peter Bosz werd tot zijn grote verbazing uitgeroepen tot beste trainer van het seizoen 24/25. PSV werd na een zinderend seizoenslot alsnog kampioen van Nederland. Op basis van de aanwezige kwaliteit in de Eindhovense formatie mag dit feitelijk niet verrassend genoemd worden. Dat er een maandenlange terugval van zijn ploeg aan vooraf ging, waren de trainers van de Eredivisie en de Keukenkampioendivisie, bondscoach Ronald Koeman inbegrepen, schijnbaar vergeten. Als je wint, heb je vrienden; zoveel is duidelijk. En word je (automatisch) tot Coach van het Jaar bekroond?

Trainer Paul Simonis sprak in het openbaar zijn verbazing uit over de keuze. Hij had familie en vrienden uitgenodigd om bij de verkiezing aanwezig te zijn, overtuigd als hij was van een bekroning van een in alle opzichten fantastisch seizoen van Kowet. Peter Bosz deelt zijn mening: “Ik had zelf gerekend op Simonis, die een geweldige prestatie leverde door met Go Ahead Eagles de beker te winnen.”

Vooropgesteld: ik gun Peter Bosz zijn prijs van harte, maar zet grote vraagtekens bij de kennis van het Nederlandse trainersgilde. Het succes van Go Ahead Eagles komt immers niet uit de lucht vallen. Sinds de promotie naar de eredivisie in 2021 gaan de prestaties in een rechte lijn omhoog: 13e (seizoen 21/22), 11e (seizoen 22/23) 9e (seizoen 23/24) en 7e (seizoen 24/25). Met als kers op de taart de sensationele KNVB-bekerwinst op AZ en een ticket voor Europees voetbal.

Bovenal verraste Go Ahead Eagles vriend en vijand met sprankelend combinatievoetbal met een hoge balcirculatie. Het spelplezier spatte er af met de 1-1 gelijkmaker tegen Feyenoord op 30 maart jl. in de Kuip als één van de hoogtepunten. Wie de begroting van PSV (130 miljoen) vergelijkt met die van Go Ahead Eagles (14 miljoen) kan niet anders dan onder de indruk zijn van deze uitzonderlijke prestatie.

Alle betaalde trainers die desondanks tot een andere keuze zijn gekomen en klaarblijkelijk van mening zijn dat trainer Simonis geen hand heeft gehad in dit teamresultaat, hebben stront in hun ogen. Eén troost: het gebrek aan inzicht en voetbalvernuft bij de trainers van onze opponenten gaat Go Ahead Eagles ook komend seizoen weer veel punten opleveren.

Vorig artikelSportkampen.com – Deventer Voetbal topscorer – seizoen 2024/2025