Wat een zondag, wat een strijd, wat een IJsselstreek! Op het spekgladde veld van sportpark De Spil liet IJsselstreek zien waarom niemand deze ploeg mag onderschatten. Onder leiding van trainer Van Ommen en assistent Hennie de Witte werd de altijd lastige uitwedstrijd tegen Lettele dikverdiend met 1-4 gewonnen. De Tricolores speelden 90 minuten lang met lef, passie en pure strijdlust.

IJsselstreek stormt uit de startblokken
Vanaf de aftrap zat er vuur in de ploeg. IJsselstreek begon furieus en liet Lettele meteen weten dat er weinig te halen viel.

Al in de 7e minuut kreeg Jeremy van Krieken een enorme kans, maar zijn schot belandde – tot hilariteit van de meegereisde fans – op veld 3. Enkele minuten later kreeg hij opnieuw een grote mogelijkheid, maar ook die ging er niet in. De intentie was er, het geluk nog niet.

In de 29e minuut zette DC Mekking de boel op scherp. Hij speelde zijn tegenstander dol en legde perfect af op Wesley de Witte, die net naast mikte. IJsselstreek heerste op alle fronten — alleen de voorsprong ontbrak nog.

Ondanks de ‘gehate’ 4-4-2-formatie stond de ploeg als een huis. Givan, Mitch, Julian en Deniz gaven geen millimeter prijs. Adem Kocak strooide op het middenveld met messcherpe passes, terwijl Dillen en Moreno alles opruimden wat in de buurt kwam.

Een opvallend moment volgde toen keeper Molenaar met stalen zenuwen de spits van Lettele uitspeelde alsof hij al jaren als veldspeler meedraait. Het publiek hield even de adem in, maar Molenaar bleef koel en tikte de bal rustig naar een medespeler — pure klasse.

Vlak voor rust viel eindelijk de verdiende voorsprong. Wéér was het DC Mekking die zijn tegenstander het bos instuurde en met een bekeken schot de 0-1 binnenschoot. IJsselstreek had de eerste helft volledig gedomineerd.

Volle controle na rust
In de rust gaven trainer Van Ommen en assistent-trainer Hennie de Witte de ploeg duidelijke instructies mee. Van Ommen bleef bij zijn tactische boodschap: “Blijf knokken, blijf samen spelen.” Hennie de Witte richtte zich nog even speciaal tot de aanvallers en sprak op een manier die alleen hij kan — scherp, treffend en motiverend. Het effect was direct merkbaar; de spitsen wisten precies waar de ruimte lag en gingen vol vertrouwen de tweede helft in.

Lettele probeerde druk te zetten, maar IJsselstreek hield de controle. In de 52e minuut verdubbelde DC Mekking de marge naar 0-2 met een strak schot — daarmee leek de wedstrijd gespeeld.

Wesley de Witte werkte zich het snot voor de ogen, en zijn strijdlust werkte aanstekelijk. In de 77e minuut werd het nóg mooier toen Givan Werkhoven de bal hard in de touwen joeg: 0-3. Langs de lijn werd er lachend geroepen: “Als spits lukt het niet, maar als verdediger wel!”

Toon Doornberg en Montana Maatman kwamen het veld in en sloten perfect aan bij de vechtlust van de ploeg. Toon speelde kort op de man en hield het simpel, terwijl Montana twee keer gevaarlijk werd maar zijn schoten geblokt zag.

Een pluim ook voor scheidsrechter E. Schuitema uit Kampen, die de wedstrijd uitstekend leidde. Volgens velen fluit hij te laag voor zijn niveau en verdient hij absoluut een stapje hogerop.

In de slotminuten brak IJsselstreek nog één keer door de defensie van Lettele. Givan Werkhoven dacht even dat hij een penalty zou krijgen, maar de scheidsrechter floot anders. Als het een pingel was geweest, had Wesley de Witte die bal waarschijnlijk nooit zo makkelijk afgegeven  – zo grapte men na afloop in de kleedkamer.

IJsselstreek bekroont uitstekende prestatie
In de slotfase maakte Jeremy van Krieken zijn verdiende treffer en zette daarmee de eindstand op 1-4. De wedstrijd was beslist, maar de vechtlust bleef zichtbaar tot de laatste seconde.

De overwinning liet zien dat IJsselstreek een ploeg is om rekening mee te houden: tactisch scherp, en mentaal onverzettelijk. Trainer Van Ommen en Hennie de Witte konden tevreden toekijken hoe hun boodschap in de rust volledig werd uitgevoerd.

Conclusie: Een meer dan verdiende overwinning voor IJsselstreek, met briljant spel, strijdlust en drie doelpuntenmakers die het verschil maakten. Lettele werd volledig overklast, en de Tricolores keerden huiswaarts met een glimlach en een duidelijke boodschap: IJsselstreek is back in business.

Vorig artikelVoorwaarts kan het ook strijdend
Volgend artikelStrijdend Go Ahead Eagles vloert koploper Feyenoord