De Gazelle heeft zaterdag voor een daverende verrassing gezorgd door stadsgenoot IJsselstreek met 1-0 te verslaan. In winterse omstandigheden vocht de ploeg zich naar een onverwachte, maar verdiende overwinning op sportpark Rielerenk.

Ondanks de vrieskou, hagel en sneeuw vonden veel supporters de weg naar het veld, waar De Gazelle zich dapper weerde tegen de favoriet.

IJsselstreek domineert, De Gazelle houdt stand

De eerste helft stond volledig in het teken van IJsselstreek, dat de aanval zocht en een handvol kansen creëerde. De Gazelle beperkte zich tot verdedigen en zocht via counters de ruimte. Toch had de thuisploeg vlak voor rust zomaar op voorsprong kunnen komen, maar de keeper van IJsselstreek voorkwam dat met een uitstekende redding.

Heldendaden van Denis Skiba

Een hoofdrol was er voor doelman Denis Skiba, normaal keeper van De Gazelle zaterdag 2. Hij groeide uit tot absolute held door met een reeks knappe reddingen – soms onmogelijk geachte – zijn ploeg op de been te houden. Steeds opnieuw bracht hij de aanvallers van IJsselstreek tot wanhoop.

De beloning komt in de tweede helft

Naarmate de wedstrijd vorderde, groeide het geloof bij De Gazelle. IJsselstreek werd minder dominant en ook de thuisploeg kreeg kansen. Eerst werd een doelpunt van Jimmy nog afgekeurd wegens buitenspel, maar in de 73e minuut viel dan toch de bevrijdende treffer.

Na een goedlopende aanval wist Jarayno Eisvelt met een uiterste krachtsinspanning de voorzet binnen te werken. Daarbij liep hij een pijnlijke blessure op aan zijn teen, maar zijn inzet leverde wel de winnende goal op: 1-0.

Spannend slot met grote ontlading

In de slotfase moest De Gazelle nog een paar keer alle zeilen bijzetten, maar de ploeg hield stand. Toen scheidsrechter Voesenek – die een uitstekende wedstrijd floot – voor het laatst floot, was de ontlading enorm.

Voor trainer Nelson en zijn assistent Martijn was het een prachtige opsteker en een verdiende beloning voor de vele uren die zij in hun team steken. De Gazelle bewees dat met strijdlust en teamgeest zelfs het schijnbaar onmogelijke mogelijk is.

Vorig artikelVoorbeschouwing amateurvoetbal – 22 en 23 november