Zaterdag stond er een late middag wedstrijd op het programma. In Hengelo was gastheer BWO de tegenstander van de blauw witten uit Deventer. Met een ondergaand zonnetje in de rug was het nog even genieten van de laatste zonnestralen.
De thuiswedstrijd van Helios tegen BWO eindigde in een 4-3 overwinning voor de Deventenaren. Het beloofde dus een spannende wedstrijd te worden.
Meteen na de aftrap kwam BWO snel uit de startblokken. Er zat een hoge intensiteit in het spel van de thuisclub, waarbij een enkel of bovenbeen niet werd ontzien van een speler van Helios.
In de tiende minuut was daar de eerste kans voor Helios. Bij een verre uittrap van keeper Lars Klein Hegeman kreeg Djuan Wennink via een speler van BWO de bal aangespeeld. Djuan zag de sluitpost van BWO ver voor de doellijn staan en waagde een poging. Met een slimme boogbal probeerde hij de keeper te verrassen. Met een uiterste krachtinspanning kon de keeper echter een doelpunt voorkomen. Het resulteerde in een hoekschop voor Helios.
Het spel ging vervolgens op en neer. In minuut 21 kreeg BWO vier hoekschoppen achter elkaar. Helaas voor de thuisclub had dit geen positief vervolg. BWO maakte het Helios met dezelfde intensiteit het erg lastig. Maar de verdediging van Helios stond zijn mannetje.
In minuut dertig werd er een overtreding gemaakt op Bastiaan Lieftink. Dit gebeurde een paar meter van de 16 meter lijn. Djuan Wennink positioneerde zich achter de bal. Vanaf de zijlijn werd hem toegesproken om dit met een zogenaamde zwabberbal te doen pogen. Helaas leverde dit niets op.
Toch was het Helios wat op voorsprong kwam. In de 38e minuut was daar een vrije trap aan de rechterkant op de helft van BWO. Djuan Wennink nam de vrije trap. De indraaiende bal kon door een verdediger van BWO nog worden weggewerkt. Vervolgens kwam de bal wederom bij Djuan terecht. Met een voorzet voor het doel bediende hij vervolgens de vrijstaande Sem Thomassen. Sem nam de bal in één keer op z’n pantoffel en schoot de bal voorbij de keeper in het doel: 0-1.
Met deze stand gingen beide teams ook naar de kleedkamer.
In de tweede helft gingen beide teams echt voor de winst. Dit was ook te zien aan het spel. Er werden veel overtredingen gemaakt waarbij een gele kaart op z’n plaats zou zijn geweest. Deze werden echter niet uitgedeeld door de arbiter. Of dit kwam doordat hij de kaarten niet bij zich had of dat z’n borstzakje was vastgenaaid weten we niet.
Toch was het BWO dat voor de gelijkmaker zorgde. Bij een vrije trap in de 61e minuut kon een speler van BWO de bal over de doellijn schieten en zorgde hij voor de gelijkmaker.
BWO voelde dat er meer te halen viel en ging veelvuldig in de aanval. In minuut 66 werd Djuan Wennink gewisseld en kwam Levi Stokflat binnen de lijnen. BWO werd een aantal keren gevaarlijk voor het doel van Helios. Gelukkig stond de blauw witte muur haar mannetje. In de 75e minuut maakte Joey Poernama zijn debuut in het eerste elftal van Helios. Jorren Roudijk maakte plaats voor hem.
In de 76e minuut kwam BWO toch op voorsprong. Bij een aanval kon een speler van BWO met de punt van zijn schoen de bal nog net raken en verdween deze achter de keeper van Helios: 2-1.
Lang kon BWO echter niet genieten van deze voorsprong. Bij de aftrap van Helios kreeg Glen Kobussen binnen exact 15 tellen de bal aangespeeld in de middencirkel. Glen zag Sem Thomassen aan de linkerkant vrijstaan en paste de bal naar Sem. Sem ging vervolgens met de bal in de aanval, kapte een verdediger uit en schoot met z’n linkerbeen de bal voorbij de keeper in het doel (2-2).
Nu was het Helios wat de overwinning rook. De Deventenaren kwamen regelmatig gevaarlijk voor het doel Van BWO. Met nog een paar minuten te gaan was Helios in de aanval en leek er een gevaarlijke situatie te ontstaan. Dit moet de grensrechter van BWO ook gedacht hebben. Tot ieders verbazing vlagde hij voor buitenspel van een speler van Helios. Dit terwijl toch iedereen kon dat dit niet het geval was.
Niet snel daarna floot de scheidsrechter voor het einde van de wedstrijd. Uiteindelijk kon iedereen binnen en buiten de lijnen leven met het gelijke spel.
Volgende speelt Helios om 15:00 uur thuis tegen Wilhelminaschool.















