Afgelopen zaterdag reisde Sportclub Deventer af naar Holten om het op te nemen tegen Blauw-Wit ’66. Winst zou betekenen dat de ploeg van Marc Mölder naar de koppositie zou stijgen, aangezien De Esch niet in actie kwam dit weekend. Tegen een stug Blauw-Wit zou dit echter absoluut geen eenvoudige opgave worden.
In de openingsminuten ontbrak het duidelijk aan scherpte bij de Deventenaren. Dit resulteerde al vroeg in de wedstrijd in een enorme mogelijkheid voor de thuisploeg. Na slungelig verdedigen kreeg de spits van Blauw-Wit de bal volledig vrij voor het doel. Doelman Kick Hulscher wist de inzet van dichtbij echter knap te keren.
Ook na deze slordige start had Sportclub moeite om een voet in de wedstrijd te krijgen. Vlak voor het halfuur was Hulscher opnieuw belangrijk met een indrukwekkende, snelle reactie op wederom een poging van korte afstand.
Na deze kans begon Blauw-Wit de druk verder op te voeren en dat zorgde voor de nodige problemen voor de Deventer defensie. Met veel lengte in de ploeg waren de Holtenaren bovendien voortdurend dreigend uit dode spelmomenten.
In de 42e minuut was het uit het niets Tijn Vegelin die, na een goede lange bal van Reza Kiehn, schouder aan schouder met een verdediger richting het doel ging. Vegelin wist voor zijn man te komen en werd vervolgens neergehaald. Aangezien dit op de rand van het strafschopgebied gebeurde, leek het een keuze te gaan worden tussen een gele kaart en een penalty of een rode kaart en een vrije trap. Tot grote frustratie van de Deventenaren kwam Blauw-Wit echter weg zonder kaart en slechts met een vrije trap.
Deze werd eenvoudig gepakt door de keeper, waarna beide ploegen met een 0-0 stand de kleedkamers opzochten.

In de eerste minuut van de tweede helft schoot een verdediger van Blauw-Wit de bal op ongelukkige wijze bijna achter zijn eigen doelman, maar de bal kon nog net gekeerd worden.
Enkele minuten later bevond Reza Kiehn zich op het middenveld. Hij werd hard neergehaald, maar wist in datzelfde moment de bal nog op Tijn Vegelin door te steken. Vegelin leek alleen op de keeper af te kunnen gaan, maar de scheidsrechter floot voor de overtreding op Kiehn.
Met een uur op de klok viel een hoge voorzet vanaf de linkerflank van Blauw-Wit perfect voor de voeten van een aanvaller bij de tweede paal. Kick Hulscher was echter razendsnel van zijn lijn en wist de poging te stoppen.
In de 78e minuut werd de slordigheid, die nog altijd in de ploeg zat, uiteindelijk afgestraft. Op het middenveld werd de bal eenvoudig in de voeten van de tegenstander gespeeld. Via de rechterkant werd de bal strak langs de rand van de zestien voorgegeven, waar een volledig vrijgelaten speler de bal gecontroleerd in de hoek wist te plaatsen voor de 1-0.
Na de treffer zakte de thuisploeg wat in, waardoor Sportclub Deventer in de slotfase de druk opvoerde in de zoektocht naar de gelijkmaker. Dit mocht echter niet baten voor de Deventenaren.
Een frustrerende, maar geen onverdiende nederlaag voor Sportclub Deventer, dat de kans om de koppositie te pakken aan zich voorbij ziet gaan. Waren enkele dubieuze beslissingen de andere kant op gevallen, dan had het mogelijk een andere wedstrijd kunnen worden. De realiteit is echter dat Sportclub te weinig bracht om met een resultaat terug te keren naar Deventer.
De eerstvolgende wedstrijd staat pas op 28 februari op het programma, wanneer Sportclub Deventer in eigen huis stadsrivaal FC RDC ontvangt. We hopen u dan weer langs de lijnen te zien!

















