Davo is er zondagmiddag in geslaagd de eerste competitiewedstrijd winnend af te sluiten. Evenals in beker moest Davo opnieuw op bezoek bij de buren van De Gazelle. In de herfstachtige omstandigheden waren de gasten met 1-4 te sterk. 

Waar Davo in de gehele voorbereiding veelal niet compleet was, kon het vandaag beschikken over een ruime fitte selectie. Vanwege late vakanties en/of blessures moest het soms improviseren qua formaties en posities. Mitchel Kiffen kon hierdoor zijn vertrouwde plek in de voorhoede eindelijk weer gaan innemen en werd met Alesio Troncia weer het nodige creativiteit toegevoegd aan het middenveld. 

De mannen van trainer Mitchel de Groot gingen voortvarend van start. Het wist vrij snel de vrije man in de eerste fase van de opbouw te bereiken waardoor Gazelle moeite had om Davo te neutraliseren. Davo combineerde vrij makkelijk en kon al vrij snel haar eerste mogelijkheid noteren. Een goedlopende aanval door de as van het veld, maar Milan Koers kwam een teen te kort om de 0-1 op het bord te zetten. Enkele minuten een eerste speldenprik van de thuisploeg middels een afstandsschot, maar de bal zeilde over het doel van Delano Dokter heen. 

Na een kleine twintig minuten spelen kwam Davo alsnog verdiend op voorsprong. Mitchel Kiffen was er als de kippen bij om een rebound binnen te schuiven (0-1). Davo domineerde in deze fase en was echt sterk aan de bal en ook de persoonlijke duels werden gewonnen. Toch was er een moment van opluchting. Een Gazelle-middenvelder zag de ruimte om de bal van een meter of 35 direct op doel te schieten. De bal leek hard op weg naar het doel, maar het speeltuig spatte hard op de lat. 

Nog voor het rustsignaal wist Davo de score te verdubbelen. Milan Koers wist via het centrum door te breken en oog in oog met de doelman bleef hij uiterst koel. Voor Milan een mooie beloning voor zijn harde werk vandaag. De aanvaller toonde zich een goed aanspeelpunt en bracht veel energie in het druk zetten. Scheidsrechter Zungur besloot na 48 minuten dat de mannen wel een kopje thee hadden verdiend. 

In de kleedkamer werden de spreekwoordelijke puntjes op de i gezet. Geduldig blijven en vooral op deze voet verder gaan. Het balletje het werk laten doen.

Binnen 30 seconden had de wedstrijd volledig in het slot gegooid kunnen worden. Mitchel Kiffen kon het vijandelijke strafschopgebied binnen lopen. De aanvaller kwam net niet goed uit met zijn passen waardoor de keeper van Gazelle redding kon brengen. Slechts zes minuten later was het alsnog raak. Alesio Troncia wist met een fenomenale pass Kiffen te bereiken en de laatste genoemde wist wel weer raad met de geboden kans. Hij schoot de bal in de korte hoek achter de uitgekomen goalie van Gazelle (0-3).

De wedstrijd leek hiermee wel beslist. Gazelle ging wat verder naar voren en met veel enthousiasme op zoek naar de aansluitingstreffer. Maurice Bomans was het dichtste bij. De snelle aanvaller van Gazelle schoot de bal hard voorlangs het doel. 

In de laatste fase van de wedstrijd ontstond er toch nog wat tumult. Scheidsrechter Zungur leek het even kwijt en maakte een aantal bijzondere beslissingen. Overigens gebeurde dit wel aan beide zijdes waardoor beide ploegen soms wat gedesillusioneerd stonden te kijken. Raymond Pothoven hield zijn hoofd echter wel koel en wist op magistrale wijze de 1-3 binnen te schieten. Vanaf een meter of 25 schoot hij de bal diagonaal strak in de bovenhoek. 

De laatste tien minuten waren dan ook rommelig. Gazelle wilde meer en nam daarbij ook de nodige risico’s. Davo kreeg de controle niet meteen terug, maar bleef wel gevaarlijk in de geboden ruimtes. Erik van de Burg had inmiddels de goed spelende Delano Blaauw vervangen. Erik wist via een goede individuele actie het strafschopgebied binnen te komen en de verdediger van Gazelle zag geen andere optie dan hem onreglementair ten val te brengen. Kiffen kon via de penaltystip zijn hattrick completeren, maar gaf de bal aan aanvoerder Ross Bonevacia. Laatstgenoemde bleef rustig en stuurde de doelman de verkeerde kant op (1-4). 

Davo kan dus terugkijken op een goede opening van de competitie. Volgende week zondag speelt Davo de thuiswedstrijd tegen Wesepe. Om 14:00 uur zal er afgetrapt worden op het Sportpark Rielerenk. 

Vorig artikelDikverdiende overwinning Overwetering in Heeten
Volgend artikelGo-Ahead begint het seizoen goed in Nieuw Heeten